Peenis on mehe kõige tujukam kehaosa. Kui kallima hellitamise ajal on vaja, et väikemees teek suuri tegusid, vajub tema hoopis unele. Ja kui erektsioon on nii nagu peab, siis kipub ejakulatsioon liiga ruttu tulema. Alkoholiga ei ole peenis sõbrasuhetes. Erektsioonil on ka kombeks ilma kutsumata külla tulla kõige ebasobimatutel hetkedel, nagu näiteks Eurovisiooni laval esinedes või kui esitad tööjuures tähtsat ettekannet kolleegidele.  Mehed teavad, et peenis ei suuda neid kallimaga nahistades viia iga kord võiduka lõpuni. Hinnanguliselt 40-70% meestest on kimbus erektsiooni häiretega: kas läheb liiga ruttu liiga heaks või siis on erektsioon vilkuvat laadi- on ja pole ka. Looduslikud erektsiooni tabletid teevad mehest jälle super man’i.

Alustame sellest, kuidas erektsioon üldse tekib?

Kui mees näeb paljast ihu või midagi, mis viib mõtted seksile, siis silma retseptorid saadavad signaali edasi saarelise ajukoore osale (insula cortex) , mis omakorda arvutab välja rõõmusõnumi tõenäosuse,  kas nüüd ongi see hetk käes, mil saab seksida?  Kui vastus on jah, siis vabaneb ajus õnne ja hea tuju kemikaal nimega dopamiin.  Uudis liigub mööda selgroo närvikiude alla „erektsiooni peakontorisse“.  Peakontoris vabaneb neurotransmitter nimega atsetüülkoliin.  Tema on peenise strateegiline juht, kes annab veresoontele käsu pumbata soontesse lämmastikoksiidi. Peenises on kaks kambrit käsnja lihaskoega. Tänu lämmastikoksiidile lihaskoed lõdvestuvad ja peenise vereringlus muutub umbes 8 korda kiiremaks.  Koed paisuvad ja voila…. ongi erektsioon olemas! Paisunud koed suruvad ümbritsevatele veresoontele ja takistavad „erektsiooni kambrite“ verel mujale liikuda. Erektsiooni ajal on peenises ca 60ml tavapärasest rohkem verd. 

Testosteroon teeb mehest mehe!

See on kütus mehe lihasmassi kasvule, tugevale luustikule, kehakarvadele, madalale häälele,  seksuaalsele võimekusele ja vägevatele erektsioonidele.  Testosterooni toodetakse peamiselt munandites. Normaalne testosterooni tase on ca 300- 1000 ng/dl kohta. Alates 30.ndate eluaastate lõpust hakkab testosterooni tase mehe kehas langema ca 1-2% aastas. Nii aeglase languse puhul ei märka mehed enamasti suurt muutust enne 50.ndat eluaastat. 

Testosterooni madal tase tekitab väljakutseid erektsiooni tekkimisel ja hoidmisel. Samuti langeb seksiisu ja peenise tundlikkus, sperma kogus ja kvaliteet vähenevad. Vananedes kaotab mees lihasmassi, kõhu pealt ei kao rasv enam nii kergesti, meeleolu hakkab kõikuma. Testosterooni taseme langemisel on selles suur roll.  Farmaatsiaettevõtted müüvad aastas üle 2.2miljardi dollari väärtuses testosterooni taset tõstvaid tooteid ja see number on kiirelt kasvav.

Hommik on seksimiseks parim aeg

Hommikuti on testosterooni tase kõrgem, kui õhtul. Seetõttu on hommik parim aeg erektsiooni sihtotstarbeliseks kasutamiseks. 1-2% aastapõhist seksihormooni langust tähendab seda, et mehe seksiisu ei ole enam endine ning masturbeerimine ei paku enam nii palju naudinguid.  Uuringute järgi võib peenis ilma stabiilse testosterooni peale voolamiseta muutuda lühemaks ja peenemaks. 

Looduslike erektsioonikapslitega võimsamate erektsioonide poole

100%- kindlusega ei ole võimalik peenise käitumist juhtida, ent on mõned tõestatud abinõud, mis toetavad mehe erektsiooni kontrolli, et erektsiooni peakontor reageeriks rõõmusõnumi saabumisele ühte moodi. Looduslikud erektsioonikapslid astuvad mängu sel kohal, kus erektsiooni peakontoris atsetüülkoliin ütleb veresoontele, et on aeg hakata lämmastikoksiidi pumpama, et veri pääseks 8x kiiremini erektsioonikanalitesse ringlema. Tänu looduslikele toimeainetele on erektsioon võimsam ja jäigem ning kestab kauem.

Mehed saavad oma seksuaalset sooritust tõsta järgmiste looduslike toimeainetega :

 • L-arginiin – Erektsioonihäirete parandamiseks ja seksuaalne rahulolu tõstmiseks. L-arginiin on kõige enam levinud toidulisand meeste seksuaalse soorituse tõstmiseks tänu oma kiirele toimele. Toetab erektsiooni jäikuse suurenemist ja tõstab seksuaalset iha ning rahuldust.
 • Ženšenn ehk Ginseng – toimib antioksüdandina, mis parandab erektsiooni kestvust, jäikust, tõstab libiidot ja orgasmi tugevust. Eriti tõhusad on ženšenni ja ginko bilobat sisaldavad toidulisandid, kuna viimane võimendab peenise verevarustust veelgi, pakkudes kiiret toimet.
 • Fenugreek ehk lambalääts – tõstab seksuaalset iha, erutust ja võimendab orgasmide tugevust. Vähendab taastumisaega pärast seksuaalset sooritust. Uuringute järgi tundsid koguni 82% meestest libiido tõusu ja keegi osalejatest ei kogenud negatiivseid järelmõjusid.
 • Maca taim ehk Peruu ginseng – tõstab iha ja sperma kvaliteeti. Poisid muutuvad kiiremateks ujujateks.  Eriti efektiivne on Maca taim koos E vitamiiniga, mida kasutatakse viljakusraviks meestel
 • Tänu Tribulus Terrestis toimeainele parandab peenise verevarustust ja toetab võimsamaid, jäigemaid ja pikemaid erektsioone.
  • Toetab erektsiooni: võimsam, jäigem, pikem
  • Tõstab iha
  • Toetab energiavarustust kehas

Juhul, kui mehel erektsiooni üldse ei ole, on vaja pöörduda retseptiravimite poole. 

Hoolitse enda ja kallima seksuaalse naudingu eest ning leidke endile vallatuid abivahendeid voodielu Libiido. ee e-poest. Saadame tellimused diskreetselt pakendatult ilma viideteta erootikapoele või paki sisule.

Vallatuid naudinguid!

Sinu,

Libiido

Loe artiklit Delfis